Zprávy členů

LAKROS: Startuje jarní část ženské ligy. Play-off se odehraje v jediný den

10. 4. 2022

Favoritem na titul je opět tým LCC Girls z Radotína. Ovšem v sezoně, která vyvrcholí světovým šampionátem v USA, se bude bojovat až do června s velkým nasazením. Hrát se bude převážně během týdne.

Po podzimu vede průběžnou tabulku celek LCC Girls s plným bodovým ziskem. Ten také v úvodním utkání jara vyzve své mladší kolegyně LCC Harpyje. Druhé kolo odvet, které se na jaře opět hraje systémem každý s každým, skončí 8. června. Jen o tři dny později vyvrcholí celá soutěž v rámci play-off během jediného dne. Kromě čtyř pražských týmů letos obohatil ligu i tým Ravens Brno.

Na start soutěže už se chystají také trenéři. „Těšíme se na každý zápas, který máme před sebou,“ uvedla trenérka Sokol I. Smíchov Barbara Bažantová. Ta doufá, že si její tým letos vybojuje lepší umístění než v minulém roce. Tehdy se hrálo kvůli epidemii koronaviru jen v červnu Mistrovství ČR během jediného víkendu a Smíchov prohrál všechny tři duely.

Svěřenkyně trenéra Adama Ondráčka z SK Lacrosse Jižní město trénovaly přes zimu dvakrát týdně. Děvčata se nejvíce těší na aktivní lakrosovou hru a doufají v postup do finále, ve kterém by usilovaly o pohár pro vítěze. Na paty jim ovšem budou pravděpodobně šlapat i Harpyje. Jejich vzájemný souboj na podzim dopadl remízou 9:9.

To, že ligové zápasy budou v týdnu, týmům nevadí, naopak se velmi těší. „Největší výhodu vidím v tom, že budeme mít prostor pro výjezdy na turnaje a reprezentační akce, které probíhají o víkendech,“ zhodnotil Ondráček. Trenérka Bažantová si zase pochvaluje, že děvčata budou na zápasech v plném počtu, protože zápasy se odehrají vždy během tréninku.