Zprávy členů

SILOVÝ TROJBOJ: MISTROVSTVÍ EVROPY MASTERS V SILOVÉM TROJBOJI 2022 – VÝSLEDKY

1. 8. 2022

Prvním letní mezinárodní soutěží bylo Mistrovství Evropy masters v silovém trojboji (EQ), které se uskutečnilo ve dnech 6. – 10. července 2022 ve švédském městě Eskilstuna. ????????

Soutěže se zúčastnili čtyři čeští reprezentanti ????????

????️‍♀️ Jan Pinc v kategorii masters 1 nad 120 kg si s velkým náskokem (výkon 855 kg) pohlídal ???? stříbrnou medaili. Jednalo se již o sedmnáctý cenný kov z mezinárodní soutěže.

????️‍♀️ Další medaili, a dalo by se říct, již od tohoto reprezentanta očekávanou, přivezl Jaroslav Šoukal????Mistrem Evropy se s pohodlným náskokem na druhého stal v kategorii M2 nad 120 kg Jaroslav Šoukal (822,5 kg). Vítězství však i tak bylo něčím výjimečným, neboť Jarda si na této soutěži poslechl českou hymnu již po dvacáté!

????️‍♀️ O něco méně se dařilo Luboši Billymu (M2 -105 kg), který bohužel nedokončil soutěž kvůli nepovedenému dřepu. Útěchou mu bylo alespoň zlato v mrtvém tahu a bronz v benčpresu.

????️‍♀️Zásadního životního sportovního úspěchu se po letech dočkal Karel Rada (M1 -105 kg). Po devíti získaných druhých míst z mezinárodních soutěží, které vozil pravidelně od roku 2014, to vypadalo, že už se snad nedočká. Ve Švédsku to však přišlo a Karel se ve své kategorii stal mistrem Evropy (výkon 795 kg). ????

Výsledky ZDE